Pages Menu
Categories Menu

Jak zaczac planowac budzet domowy

Jak zaczac planowac budzet domowy

Jeśli oglądaliście olimpiadę, to pewnie zauważył, że General Motors rozpoczęła dużą kampanię reklamową, zachwalanie fakt, że 1,5 miliona pojazdów GM są w stanie działać na E85, wykonane z kukurydzy. Jeśli jesteś nowy w alternatywnej koncepcji paliwa, może pan zastanawiać co dokładnie E85.

Określenie E85 pochodzi z mieszaniny dwóch różnych paliw, składający się z 85% etanolu (gdzie termin pochodzi od E85) i 15% ropy naftowej. E85 może być stosowane w pojazdach, które są znane jako elastyczne paliwowych pojazdów (FFV). Więc co jest wielka sprawa i dlaczego GM skłonni spędzać wiele milionów dolarów, aby ludzie wiedzieli, ich pojazdy będą działać na E85?

Etanol jest ekscytujące pojęcie, ponieważ może on być wykonany z dowolnego rodzaju roślin skrobiowych, takich jak pszenica, trzcina cukrowa, rzepak, albo sorga. Jednak większość Ameryki etanol wytwarza się z kukurydzy, która jest uprawiana w wielkim nadmiarze w Midwest. To może stanowić idealny związek rolników i konsumentów, ponieważ to daje rolnikom stabilne i niezawodne zbytu dla ich kukurydzy oraz zapewni kierowcom z czystszego, tańszego paliwa, które nie opierają się na zagranicznych dostawców.

Ale to dopiero początek. E85 pomaga również zmniejszyć emisję spalin i gazów cieplarnianych pojazdu, ponieważ ma wyższą zawartość tlenu. Oznacza to, że jest spalony pełniej niż gazu konwencjonalnego, dzięki czemu jest bardziej przyjazny dla środowiska niż paliwa na bazie ropy naftowej. W rzeczywistości, Agencja Ochrony Środowiska USA (EPA) statystyki wskazują, że E85 produkuje około 40% mniej tlenku węgla i 15% mniej produkcję innych zanieczyszczeń, które przyczyniają się smogu.

Dane te powinny być wystarczające, aby ludzie podekscytowani perspektywami na E85. Jest to także obiecując, że ogromna samochodów, jak GM zdecydował się wydać duże ilości jego reklamę, aby przybliżyć koncepcję zielonych pojazdów i paliwa do głównego nurtu świadomości, a oni się pochwała. Stanowi poważny krok w kierunku uwolnienia pierwszy Amerykę od uzależnienia od zagranicznej ropy naftowej, a także obniżenie zanieczyszczenia cieplarnianych oraz zapewnienie amerykańskich rolników z nowych, dochodowych, stabilnej alei do sprzedaży swoich plonów. To wydaje się być najlepszą propozycją dla wszystkich zaangażowanych.

Nic dziwnego, że E85 jest najłatwiej dostępny w górnym rejonie Środkowego, gdzie większość kukurydzy zrobić jest uprawiana. Niektóre 400 z 600 miejsc w kraju znajdują się w Iowa, Illinois, Minnesota, Północna Dakota, Wisconsin i South Dakota.

Prawo autorskie © 2006 Jeanette J. Fisher

Jeanette Fisher, autor aranżacji wnętrz i nieruchomości książek pomaga właścicielom domów makijaż swoje domy z „zielonego projektowania”. Więcej artykułów z domu emisji na środowisko, odwiedź psychologii środowiskowej

Artykuł napisany przez: